Dlaczego warto marzyć?

Cześć! ♥
To pytanie zadawałam sobie wiele razy, ale chyba znalazłam na nie odpowiedź.
Moim zdaniem marzenie to coś wspaniałego. W naszej wyobraźni możemy wymyślać wspaniałe historie, dotyczące jakiejś osoby bądź (nawet) rzeczy. To niewierygodne jak bardzo bujna i rozwinięta może być nasza wyobraźnia. (Ludzie znają bowiem 40% możliwości naszego mózgu).
Marzenia są bardzo ważne! Pogłębiają możliwości naszej wyobraźni, rozwijają pamięć, poprawiają humor i wprawiają w ruch naszą prawą półkulę mózgową.
Czym zatem są marzenia? Marzenia to nie tylko nasze "zachcianki" i pragnienia. To też cząstka naszego życia ujęta w jednej sytuacji lub rzeczy a co za tym idzie, jest to naprawdę ważna rzecz!
Jakie mamy marzenia...? Hmm... jedni pragną znaleźć piękną dziewczynę, drudzy mieć wspaniały samochód lub motor. Takie marzenia zdarzają się występować często u chłopaków. U kobiet zaś (mówię głównie o KOBIETACH nie NASTOLATKACH) jest to pewnie chęć posiadania dzieci bądź pięknego szklanego domu nad morzem. A może podróż dookoła świata?  Dzieci zaś zwykle marzą o jakiś rzeczach bardziej niemożliwych. Chęć bycia superbohaterem lub wróżką to najczęstrze przypadki.
Zatem po co marzyć?  Po co są marzenia?
A już na to odpowiadam. Marzenia towarzyszyły człowiekowi od zawsze. "Wszystko co jest człekiem marzy." Marzenia zaś są po to by (jak już wspomniałam wcześniej) poprawić humor, rozwinąć wyobraźnię i koncentrację. Jeśli myślimy o naszych marzeniach, to wiemy czego chcemy. Wiemy czego dokładnie potrzebuje nasza osoba, aby być w pełni szczęśliwym.
Jak spełniać marzenia? Poprzez swoją osobę!  Nigdy niczego nie dostaniemy, jeżeli na coś nie zapracujemy! Jeżeli marzenie wymaga kosztów, to jest oczywiste że?  Praca, praca, praca i zarabianie :) nawet jeśli masz 12-16 lat to możesz sobie zrobić np. rozdając ulotki. Jeżeli zaś marzenie jest bardziej 'poza ziemskie' to również można je spełnić. Chcesz być superbohaterem? Pomóż biednym zwierzętom bądź ludzią a będziesz bohaterem. Chcesz latać?  Skocz ze samolotu na spadochronie bądź na bungee!
Jest wiele sposobów.
Zatem jakie marzenia mam ja!?
Ja pragnę tylko jednego. Jest to tylko jedna rzecz ktora dała by mi pełnię  szczęścia - koncert 1D z biletami na M&G. Tak bardzo chciałabym ich przytulić i za wszystko podziękować. To jest jedna jedyna rzecz o której marzę...
Warto marzyć i warto wierzyć w spełnienie naszych marzeń od początku do końca :)

3 komentarze:

 1. Wpadłam na twojego bloga pierwszy raz i muszę powiedzieć, że całkiem ciekawie piszesz. :) Obserwuję i jeśli masz ochotę to zapraszam do siebie http://pamietnik-gabi.blogspot.com
  Pozdrawiam^^

  OdpowiedzUsuń
 2. jejku, ale masz piękny uśmiech *.*
  świetnie napisanyn post ;))
  każdy powinien mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia...:D
  zapraszam
  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście nie przepadam za 1D, ale każdy ma swoje marzenie - jeśli Twoje jest takie to liczę, że się spełni i trzymam kciuki. Moim jest poznać Riri! :-)
  Zaobserwowałam więc licze na to samo,
  aleksandra-jakuta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane! Za każdy komentarz bardzo dziękuję ♥♥ ! Weryfikacja obrazkowa wyłączona:)