"Bóg nigdy nie mruga"
Dzisiaj chciałabym wam przedstawić książkę która zmieniła moje myślenie i postrzeganie świata. Jest to dzieło Reginy Brett - książka o tytule " Bóg nigdy nie mruga". 

Z tego co wiem zbiera wiele dobrych opinii a i moja do tych dobrych należy. Chciałabym pochwalić te 50 lekcji, które - jak pisze sama autorka - są na trudniejsze chwile w życiu, (czyli na obecną sytuację w której się znajduję). Wszystko się zgadza - w wielu sprawach znalazłam tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Powiem tak: wciąga. Wszystkie zawarte tam felietony opierają się na życiu autorki, sprawiając że książka przybiera charakter autobiograficzny. Niektóre sentencje dają do myślenia, przy innych zaś można się pośmiać. Ogólnie mówiąc, książka jest "lekka" i czyta się ją z przyjemnością. 

"Bóg nigdy nie mruga" to pierwsza z trzech części. Łącznie wszystkie trzy książki ( "Jesteś cudem" oraz "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę") zawierają w sobie 150 lekcji na temat życia. Myślę że jest to  godne polecenia, tym bardziej, że tak jak już wspominałam, zmianę myślenia naprawdę odczułam. To poprawia życie. 

Co najbardziej zapadło mi w pamięci? Że lepiej nie wybiegać myślami na przód. Życie jest jak ciemna droga, kiedy jedziemy po niej w nocy samochodem. Światła oświetlają tylko część drogi. Nie widzimy co jest dalej, nie wiemy co nas czeka. Na tym polega życie. 


"Poradzisz sobie ze wszystkim, co cię spotyka, jeśli skupisz się na chwili obecnej, zamiast wybiegać myślą naprzód."


Bardzo podobała mi się też 11 lekcja. Dlaczego? Bo nawiązuje do mojego życia. Wszyscy wiedzą że jestem osobą, która często wspomina (te dobre jak i złe chwile) nie skupiając się na tym co jest teraz. Przeszłość już była. Jeżeli damy jej odejść na zawsze, to już nie będzie do nas wracać, przypominając nam o wszystkich błędach i słowach które wypowiedzieliśmy. Nie będzie grała istotnej roli w naszym życiu. Bo powracając do przeszłości, sprawiamy że ona cały czas się dzieje, cały czas ma negatywny wpływ na nasze życie. 

"Nie chodzi o to, żeby omijać dziurę z daleka. Ani o to, żeby szybciej się z niej wydostać. Chodzi o to, żeby ją zasypać, tak by już nikt do niej nie wpadł." 


8 komentarzy:

 1. o taka książka w sumie w takich chwilach by się przydała.:)


  little-jay999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać książki, ale tego typu do mnie nie przemawiają, a więc pewnie jej nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę wiele razy widziałam, ale jakoś nigdy jej nie kupiłam :/ Ale teraz jak ją gdzieś znajdę to z pewnością kupie!
  Pozdrawiam,
  http://myylifeedreamss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo słyszałam o książce! Zdjęcia są super.
  Ja nigdy nie czytałam, ale może zakupie, bo z recenzyji wynika, ze jest super

  OdpowiedzUsuń
 5. http://ksiazkiwpdf.blogspot.com/2016/04/bog-nigdy-nie-mruga-regina-brett.html?m=1 Zapraszam do przeczytania,równie polecam jak autorka bloga:) Pięknie wszystko ujęłaś

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze chciałam kupić tą książkę, jednak gdy szłam po nią do empika zawsze były już wykupione ;/ Autorka widać, że bardzo się postarała pisząc tą książkę a myśli w niej zawarte są świetne do własnych przemyśleń :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałam tę książkę. Jest tak świetnie napisana, że od razu wciąga i przez godzinę pochłonęłam ponad połowę książki. Również mogę ją polecić ;)

  http://wieczorekm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsze słyszę o tej książce, ale powiem szczerze bardzo mnie do niej zachęciłaś i chyba ją zakupię! :)

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane! Za każdy komentarz bardzo dziękuję ♥♥ ! Weryfikacja obrazkowa wyłączona:)