Fotografia jako wyrażanie własnego "ja"

Cześć! ♥
Dzisiaj zajmiemy się tematem fotografii. Jak wiecie uwielbiam fotografować i wiążę z tym swoją przyszłość jako zawód fotografa. Fotografować może każdy. Aparat mamy teraz wszędzie - w komórkach, w mp4 no i jeszcze nowe, unowocześnione aparaty cyfrowe tzw. lustrzanki. >>Pstryknąć<< zdjęcie to nie sztuka, sztuką jest pstryknąć je dobrze. Ale jeżeli już pstrykamy zdjęcia "na serio" to w ten sposób wyrażamy siebie. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy ale zwykłe zdjęcie kota zrobione przez pewną osobę obrazuje nam jak ta osoba się w chwili robienia zdjęcia czuła, czy była szczęśliwa czy tez smutna itd. 

W dzisiejszych czasach - XXI wieku modne jest przerabianie zdjęć. Najczęściej spotykałam się z efektami "postarzałych" zdjęć. Ludzie dodają efekty lat 40-60 i wygląda to naprawdę nieźle ale też są tego minusy... Dodając efekty zdjęciu zmieniamy jego klimat, naturalność i to co autor obrazka chciał nam przekazać lub pokazać.Oczywiście niektóre efekty są nawet wskazane np. dla zdjęcia które jest za ciemne wskazane są rozjaśniacze, zaś dla zdjęcia za jasnego np. efekt czarno-biały wraz z kontrastem.


Robiąc zdjęcie bardzo ważne jest aby skupić się na rzeczy którą chcemy sfotografować. To bardzo ważne aby się nie rozpraszać bo obiorca będzie mógł to odczuć. A zatem popatrzmy też z drugiej strony... Jak być "dobrym odbiorcą"? Patrząc na zdjęcie musimy być skupieni na obrazie przedstawionym. Widzisz te kwiatki?  Więc teraz skup się i pomyśl co mogłam czuć fotografując te piękne fioletowe stokrotki...?

Szczęście, radość, zakochanie... czy może jednak smutek? Przecież kwiatki nie muszą oznaczać tylko szczęścia. Liczy się przecież jeszcze dobranie barw szaro-ciemny zielony i fioletowy... A może to oznacza złość? 

Pomyśl, koleżanka z klasy wrzuca na facebook'a zdjęcie (selfie) na którym jest uśmiechnięta od ucha do ucha, do tego zdjęcia jest opis : "To co odeszło, już nie powróci". Jak myślisz, w jakim jest humorze? Tak, wiem. To nie jest wcale takie proste rozszyfrować to co do nas mówi zdjęcie ale czasami jest to bardzo potrzebne. 

Wracając do tematu efektów - bardzo podobają mi się zdjęcia w efekcie tzw. POP ART. Są wtedy takie jakies radośniejsze, zabawniejsze i ciekawsze. A jak jeszcze zrobisz głupią minę to już w ogóle komicznie to wygląda haha ;-)Ostatni punkt! Zdjęcie jako pamiątka, Za to właśnie kocham fotografie - umieszczasz na papierze obraz który widziałeś przez 5 minut i teraz możesz patrzeć na niego przez całe życie. To takie cudowne. Zdjęcie potrafi wzruszyć, rozbawić i przypomnieć dzień w którym byłaś z koleżanką na świetnej wyprawie w góry. Czyż aparat nie jest wspaniałym wynalazkiem? :)7 komentarzy:

 1. KSIĘŻNICZKO <3 MATKO JESTEM TWOJĄ FANKĄ !!!!!! KOCHAM CIĘ <3 JESTEŚ TAKA IDEALNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniałe zdjecia
  musisz być bardzo pozytywną osobą

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zdjęcia! Bardzo pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zadowdowy z cb fotograf
  http://kindzia2002.blogspot.com/2015/01/ulubiency-miesiaca.html

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane! Za każdy komentarz bardzo dziękuję ♥♥ ! Weryfikacja obrazkowa wyłączona:)