O matko, ja spadam!

Wieczór. Czujesz zmęczenie, więc postanawiasz położyć się spać. Jak co dzień układasz się w swojej ulubionej pozycji i próbujesz zasnąć. Zamykasz oczy a przez głowę zaczyna przelatywać ci tysiące myśli, wspomnień i historyjek które sam wymyślasz i które i tak nigdy nie będą miały miejsca. Nagle zapadasz w coraz głębszy sen, jednak nie tak głęboki by nic nie mogło cię wybudzić. Mija kilka minut i nagle...! Oh ! Budzi cię dziwne uczucie, jakby coś rzuciło cię na łóżko, jakbyś właśnie spadł. Po internecie krąży wiele abstrakcyjnych informacji na temat tego dziwnego zjawiska, którego każdy z nas choć raz w życiu doświadczył lub doświadczy. Jedną z takich dziwnych "legend" jest stwierdzenie że to kosmici biorą nas do siebie aby robić na nas eksperymenty i to uczucie jest dlatego, że odkładają nasze ciało na miejsce. Ale od razu jak to usłyszałam stwierdziłam że to totalna bzdura. Oczywiście już wyjaśniam. Uczucie spadania podczas snu, to po prostu skurcz wszystkich mięśni w naszym ciele, wywołany na skutek stresu skumulowanego w naszym organiźmie. To nic złego ani groźnego, chociaż uczucie to wcale nie jest miłe i często wybudza nas ze snu. Powiedzcie mi, mieliście tak kiedyś? Ja już wiele razy...10 komentarzy:

 1. Tak, miewam coś takiego czasem. Dość dziwne uczucie. Zazwyczaj budzę się, ale tak naprawdę ciągle leżę:)
  ZAPRASZAM: http://mchodacka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo zestresowaną osobą, jednak nie przypominam sobie, abym doświadczyła takiej sytuacji. Może i nie pamiętam, albo najzwyczajniej mój sen jest bardzo mocny, a to bardzo prawdopodobne, bo nawet fajerwerki nie są w stanie czasami mnie wybudzić. Może raz zdarzyło mi się coś takiego, jednak nie przypominam sobie. A co do tych kosmitów... stek bzdur. Nie słyszałam jeszcze o skurczu mięśni, ja czytałam, że uczucie spadania podczas snu jest wywoływane przez to, że rośniemy, też coś związanego z kośćmi itd.
  Fajna, krótka notka, pozdrawiam

  http://talkactive-teenager.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłam...

  http://queen-of-moon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze takiego czegoś nie miałam :)
  http://pineapplealexxx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wiele razy miałam takie uczucie i też nie wierzę w te bzdury z kosmitami :).

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  http://girl-with-dreeams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele razy doznawałam dziwnych odczuć podczas snu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak doświadczyłam takiego uczucia już kilka razy ! Powiem szczerze, iż dla mnie osobiście to uczucie należy doi przyjemnych !

  Zapraszam Cię do mnie ! ;) http://hot-schot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam to uczucie :P I wtedy nagle się budzę, ale powiem, że dla mnie nieprzyjemne :/
  www.sandrakopko.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Często jak zasypiam mam takie uczucie! Ale nie martwmy się, jest to w zupełności normalne. :)

  Blog z bajkowymi i fantasy sesjami zdjęciowymi!
  http://moooneykills.blogspot.com/2015/08/vampire.html

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane! Za każdy komentarz bardzo dziękuję ♥♥ ! Weryfikacja obrazkowa wyłączona:)