Społeczeństwo niszczy nastolatka.

Hej wszystkim! Dzisiaj chciałabym poruszyć temat, że tak powiem dotyczący dzisiejszych czasów. Jest to problem dotyczący każdego, który nie ukończył 20 roku życia. Ale zacznijmy od tego co natchnęło mnie do napisania dla was czegoś takiego. Zapewne pamiętacie, bo kiedyś już o tym pisałam, że miałam ze sobą pewne problemy. Oczywiście, to nie ustąpiło, dalej się z pewnymi rzeczami borykam, ale na pewno jest już lepiej.  Zdałam sobie sprawę, że tak wiele rzeczy wpłynęło na to w którym miejscu w moim życiu jestem, tak wiele rzeczy ukształtowało moją teraźniejszość. Otóż społeczeństwo w którym żyjemy bardzo kształtuje osobowość i charakter nastolatka. Bardzo mocno wpływa na jego psychikę i podejmowanie decyzji. A dobrze wiemy, że obecne społeczeństwo, nie niesie ze sobą zbyt dobrych rzeczy. Wydaje mi się że główną rolę w tym wszystkim przede wszystkim gra internet. Internet który jest w sumie bardzo niewłaściwą rzeczą, niewłaściwym miejscem. Znajduję się tu tyle zła, przemocy i agresji. Może i brzmię tu bynajmniej jak jakiś ksiądz, no ale cóż, niestety taką mamy rzeczywistość. Nie mówię iż internet jest całkowicie zły i nie należy tu nawet wchodzić, nie. Ja po prostu stwierdzam, że należy się trochę uodpornić na to co spotykamy w internecie (i nie tylko), ponieważ nie wszystko jest prawdą, nie wszystko jest dla nas dobre. Chciałabym bardzo poruszyć temat śmierci, a dokładniej samobójstw. Wiele młodych dziewczyn zmaga się z taką rzeczą jak autoagresja. Wiele już właśnie w ten sposób zakończyło swoje życie. Najsmutniejsze dla mnie jest to, że niektóre rozcinają swoją skórę, po czym robią temu zdjęcie i... wstawiają do internetu. Pytanie: po co? Żeby zwrócić na siebie uwagę? Dla szpanu? A może właśnie potrzebują czyjegoś zainteresowania, opieki? Będzie to dla mnie zawsze rzecz nie wytłumaczalna i smutna.. I tutaj znów zmierzam do tego co pisałam na początku: internet. Chodzi mi o to,  że jeżeli np. taka dziewczyna, wrzuci zdjęcie przykładowo na portal tumblr, w dodatku anonimowo, no to dobrze nie będzie. Bo pomyślmy że np. 10 osób wrzuci zdjęcie zakrwawionej i pociętej ręki, a zobaczy to kolejne 10 osób z których połowa weźmie przykład i tez to zrobi. Wiem, że robienie czegoś w tym stylu z powodu "bo zobaczyłem, to chciałem spróbować" mądre nie jest, no ale wiem że takie są realia.


W internecie jest też mnóstwo propagowania używek różnego rodzaju, mnóstwo seksu, przemocy (chociażby nawet w głupich grach) i na to wszystko patrzą osoby w młodym wieku które mają więcej lub mniej oleju w głowie. Należy spojrzeć też na propagowanie "idealnej" figury. Zwłaszcza media takie jak telewizja, propagują wszelkiego rodzaju odchudzanie, posiadanie perfekcyjnego ciała i przez to właśnie jest coś takiego jak brak samoakceptacji. Ja osobiście jestem chuda, ale mam taką figurę uwarunkowaną genetycznie (przemiana materii i te sprawy) i w sumie nie mogę patrzeć na te wszystkie wychudzone osoby, wystające kości, anemiczną twarz... rozumiem głoszenie zdrowego trybu życia, czy tez pracy nad sobą, dążeniu do własnej definicji perfekcji ale jeżeli masz wyglądać jak chodzący kościotrup to lepiej zejdź mi z oczu. Myślę że też przez media, internet i narzucanie nam jak mamy wyglądać, co mamy jeść etc. przez ludzi którzy tak naprawdę nie mają o tym pojęcia, jako tako to wszystko wpłynęło na niektóre choroby psychiczne, doprowadziły do utraty właśnie samoakceptacji, depresji, samookaleczenia a nawet śmierci. Myślę, że społeczeństwo w którym obecnie żyjemy na pewno nie jest dobre, ale mam nadzieję, że ludzie nie stracą nigdy wiary w siebie i że nie staniemy się takimi głupimi, całkowicie podporządkowanymi mediom owieczkami, które muszą mieć nad sobą pastuszka, bo same nie wiedzą gdzie iść.


10 komentarzy:

 1. Powiem ci, że są strony które są normalne, ale z nie którymi przesadzają a rodzice powinni blokować im takie strony. Ale nasza młodzież uważa że są ma tyle dorośli, że mogą robić co chcą.

  OdpowiedzUsuń
 2. zgodzę się z tobą. na nasz zachowanie ma duży wpływ internet, tworzą sie kanony piękna - wychudzone piękne, no ale mam nadzieje że to sie zmieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. MAsz dużo racji, Również myśle ze społeczeństwo nasze nie jest dobre i coraz mniej jest dobrych ludzi a wiecej jest takich co udają kim nie są najlepiej jest być sobą. Ja myśle, że bez internetu świat by był lepszy.

  http://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale bardzo trafiony post. Pozdrawiam :)
  natalialukasiewicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Racja racja kochana ..
  internet dziala na jazdego zachowanie ..
  swietny I prawdziwy poscik:)

  OdpowiedzUsuń
 6. idealnie trafiłaś z postem i napisałaś całą prawdę, aż nie mam co dodać do tego haha :) selfisshgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z komentarzem wyżej. Nic dodać, nic ująć. Wszystko opisane w jednym tekście. Cała prawda o internecie w XXI wieku. Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wpis jest idealny wszystko opisane dokladnie :* internet przejmuje ludzie glowy z roku na rok :*

  OdpowiedzUsuń
 9. ludzie wierza we wszytsko co w necie zobaczą,
  a to najgorszy bład
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post. Zawarłaś w nim całą prawdę, która niestety jest smutna.
  Pozdrawiam, diaryofnicoleb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane! Za każdy komentarz bardzo dziękuję ♥♥ ! Weryfikacja obrazkowa wyłączona:)