Czym jest miłość?

 
〃Miłość sama w sobie jest cytatem, myślą, aforyz­mem, metaforą 
i wszystkim z czym ją utożsamiamy bez wkładu drugiego człowieka.〃

Od kiedy zakochałam się w moim chłopaku, wiem że nie umiem bez niego żyć. "To" jest jak tlen - poczucie przynależności do drugiej osoby. Gdyby teraz nam nie wyszło, nie wiem jak mogłabym żyć bez uczucia. Człowiek który nie kocha, nie jest człowiekiem. To ważne kochać i być kochanym. 

Od zawsze ludzie zadawali sobie pytanie "Czym jest miłość". Były na nie różne odpowiedzi. Artyści różnych epok inspirowali się tym pytaniem, ukazywali miłość na różne sposoby. Każdy widzi to uczucie inaczej. 

W moim mniemaniu miłość to... jak się potrafi zrobić dla kogoś więcej niż dla samego siebie. Jak się martwi o tą osobę i nie potrafi przestać o niej myśleć. Miłość to jak się za kimś tęskni sekundę po rozstaniu. Miłość jest drogą do szczęścia, ukojeniem dla rozdartej duszy. 

Miłość to jest jak robisz z drugą osobą jakąś prostą, codzienną rzecz i myślisz "tak, to ta jedyna." To  słuchanie siebie nawzajem i szanowanie swoich poglądów. To posiadanie przyjaciela i kochanka w jednym. To jednakowość dusz, ale różnorodność charakterów. 

Miłość jest wtedy kiedy patrzysz na tą osobę, jak ona je i sam nie możesz nic przełknąć.... Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem i marzysz o tym żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić...

Miłość jest wtedy kiedy mleko smakuje inaczej niż zwykle, a słońce wydaje się być intensywniejsze. To wtedy, kiedy motyle łaskoczą cię po wątrobie i kiedy masz swój własny świat, do którego nie wpuszczasz nikogo, poza tą osobą. 

Miłość to...jak ktoś wkracza w twoje życie, podaje Ci rękę, mówi "jestem tu dla Ciebie" i kroczy ścieżką życia razem z Tobą.

Miłość jest wtedy kiedy "kocham cię" to zbyt małe określenie, a na sam widok tej osoby euforia rozpala twoje serce. 

Miłość to jak ktoś kocha Cię za wszystko i pomimo wszystkiego. 

Miłość...  jest wtedy kiedy jej dotyk przyprawia Cię o drgawki, a każda chwila wygląda jak ze wspaniałego snu. 

Miłość to jak jesteście daleko od siebie ale nucicie te same piosenki.

Miłość jest wtedy kiedy on na rocznice pisze Ci wiersze, chociaż nie potrafi.

Miłość jest wtedy kiedy zadajesz sobie pytanie jak wcześniej potrafiłeś żyć bez tej osoby. 

Miłość to uzależnienie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane! Za każdy komentarz bardzo dziękuję ♥♥ ! Weryfikacja obrazkowa wyłączona:)